Aktuelno Kultura Početna Razno

Klub „Jedinstvo“ iz Schwechata proslavio „Dan žena“

U subotu, 15.3.2014 godine , Klub „Jedinstvo“ iz Schwechata, u
prostorijama crkvenog centra (Pfarzentrum) Zirkelweg 3. u Schwechatu, slavio  je  8. mart.Ovo je  jedan od  najstarijih klubova u Austriji, čiji je predsednik Petrišorević Krstan, koji redovno okuplja  društvo između ostalog i oko vlašle muzike i običaja.Posebno na ovaj praznik na kome svaka dama dobije po jednu ružu, koje su ove godine bile u  različitim bojama. Osim ruže  dobile su i tortu. Svojim prisustvom ovu svečanost  uveličali su prijatelji kluba iz Opštine, bivši funkcioneriGerhard Schnaitl, Manuela Pendl, Beatrix Binder I Vera Edelmayer, koji su rado viđeni gosti. Nadamo  da će nas  i novi funkcioneri  jednoga dana upoznati. Mi smo uvek tu kako kaže predsednik Petrišorević, ako je potrebno da naše članove informišemo i time obavimo  naše društveb  a  i  građanske dužnosti. Na ovoj proslavi se  moglo primetiti da je učestvovao  veći broj mladih,  koji rado igraju vlašla kola  kao i njihovi roditelji. Igranka  je potrajala do 2 h. ujutro  uz domaće specijalitete koji se redovno služe na ovim susretima.Jedno nikada ne može da izostane a to je  veoma bogata tombola, koju uprava kluba  uvek sa novim iznenađenjima priredi. Ovo duženje  u ovakvom broju  u zimskim danima  ne bi bilo moguće kada bi se za to morale unajmljivati i skupe  prostorije.Dok nama ove prostorije ustupa katolička crkva i to već svih oveh godina, na čemu im se i ovom priliko zahvaljujemo.
Piše Mirel Tomas

About the author

Mirel Tomas

test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test