Aktuelno Kultura Početna Razno

Klub „Jedinstvo“ iz Schwechata proslavio „Dan žena“

U subotu, 15.3.2014 godine , Klub „Jedinstvo“ iz Schwechata, u
prostorijama crkvenog centra (Pfarzentrum) Zirkelweg 3. u Schwechatu, slavio  je  8. mart.Ovo je  jedan od  najstarijih klubova u Austriji, čiji je predsednik Petrišorević Krstan, koji redovno okuplja  društvo između ostalog i oko vlašle muzike i običaja.Posebno na ovaj praznik na kome svaka dama dobije po jednu ružu, koje su ove godine bile u  različitim bojama. Osim ruže  dobile su i tortu. Svojim prisustvom ovu svečanost  uveličali su prijatelji kluba iz Opštine, bivši funkcioneriGerhard Schnaitl, Manuela Pendl, Beatrix Binder I Vera Edelmayer, koji su rado viđeni gosti. Nadamo  da će nas  i novi funkcioneri  jednoga dana upoznati. Mi smo uvek tu kako kaže predsednik Petrišorević, ako je potrebno da naše članove informišemo i time obavimo  naše društveb  a  i  građanske dužnosti. Na ovoj proslavi se  moglo primetiti da je učestvovao  veći broj mladih,  koji rado igraju vlašla kola  kao i njihovi roditelji. Igranka  je potrajala do 2 h. ujutro  uz domaće specijalitete koji se redovno služe na ovim susretima.Jedno nikada ne može da izostane a to je  veoma bogata tombola, koju uprava kluba  uvek sa novim iznenađenjima priredi. Ovo duženje  u ovakvom broju  u zimskim danima  ne bi bilo moguće kada bi se za to morale unajmljivati i skupe  prostorije.Dok nama ove prostorije ustupa katolička crkva i to već svih oveh godina, na čemu im se i ovom priliko zahvaljujemo.
Piše Mirel Tomas

AKTUELNO